HARTING 09200102612 RECTANGULAR HAN INSERT, PLUG 10WAY SCREW
Product details
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Rectangular Shell Size | 10A |
| Heavy Duty Contact Type | Screw Pin |
| Wire Size AWG Max | 14AWG |
| No. of Contacts | 11Contacts |
| Product Range | Han A Series |
| Wire Size AWG Min | 18AWG |
| Current Rating | 16A |
| Gender | Plug |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 09200102612 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $35.39
-70%$35.39
$10.62HARTING 09200102612 RECTANGULAR HAN INSERT, PLUG 10WAY SCREW
Product details
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Rectangular Shell Size | 10A |
| Heavy Duty Contact Type | Screw Pin |
| Wire Size AWG Max | 14AWG |
| No. of Contacts | 11Contacts |
| Product Range | Han A Series |
| Wire Size AWG Min | 18AWG |
| Current Rating | 16A |
| Gender | Plug |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 09200102612 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Rectangular Shell Size | 10A |
| Heavy Duty Contact Type | Screw Pin |
| Wire Size AWG Max | 14AWG |
| No. of Contacts | 11Contacts |
| Product Range | Han A Series |
| Wire Size AWG Min | 18AWG |
| Current Rating | 16A |
| Gender | Plug |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 09200102612 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











