
HARTING 09185066803 Wire-To-Board Connector, 2.54 mm, 6 Contacts, Receptacle, SEK 18 Series, IDC / IDT, 2 Rows
HARTING 09185066803 Wire-To-Board Connector, 2.54 mm, 6 Contacts, Receptacle, SEK 18 Series, IDC / IDT, 2 Rows
Product details
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Contact Plating | - |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | SEK 18 Series |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Termination Type | IDC / IDT |
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Rows | 2Rows |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 09185066803 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2.64
-70%$2.64
$0.79HARTING 09185066803 Wire-To-Board Connector, 2.54 mm, 6 Contacts, Receptacle, SEK 18 Series, IDC / IDT, 2 Rows
Product details
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Contact Plating | - |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | SEK 18 Series |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Termination Type | IDC / IDT |
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Rows | 2Rows |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 09185066803 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Contact Plating | - |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | SEK 18 Series |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Termination Type | IDC / IDT |
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Rows | 2Rows |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 09185066803 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









