
HAMMOND 1431-10BK3 Enclosure Accessory, Black, Pack 10, Bottom Cover, Steel Chassis 1441 Series
HAMMOND 1431-10BK3 Enclosure Accessory, Black, Pack 10, Bottom Cover, Steel Chassis 1441 Series
Product details
| For Use With | 1441 Series Steel Chassis |
| Cover Type | Bottom Cover |
| External Depth - Imperial | 4" |
| Cover Material | Steel |
| External Width - Metric | 203.2mm |
| External Height - Metric | 0.91mm |
| External Height - Imperial | 0.036" |
| External Width - Imperial | 8" |
| Product Range | - |
| Cover Colour | Black |
| External Depth - Metric | 101.6mm |
Other details
| Brand | HAMMOND |
| Part Number | 1431-10BK3 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $11.48
-70%$11.48
$3.44HAMMOND 1431-10BK3 Enclosure Accessory, Black, Pack 10, Bottom Cover, Steel Chassis 1441 Series
Product details
| For Use With | 1441 Series Steel Chassis |
| Cover Type | Bottom Cover |
| External Depth - Imperial | 4" |
| Cover Material | Steel |
| External Width - Metric | 203.2mm |
| External Height - Metric | 0.91mm |
| External Height - Imperial | 0.036" |
| External Width - Imperial | 8" |
| Product Range | - |
| Cover Colour | Black |
| External Depth - Metric | 101.6mm |
Other details
| Brand | HAMMOND |
| Part Number | 1431-10BK3 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| For Use With | 1441 Series Steel Chassis |
| Cover Type | Bottom Cover |
| External Depth - Imperial | 4" |
| Cover Material | Steel |
| External Width - Metric | 203.2mm |
| External Height - Metric | 0.91mm |
| External Height - Imperial | 0.036" |
| External Width - Imperial | 8" |
| Product Range | - |
| Cover Colour | Black |
| External Depth - Metric | 101.6mm |
Other details
| Brand | HAMMOND |
| Part Number | 1431-10BK3 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









