GUARDIAN ELECTRIC T8X16-I-12D SOLENOID, CYLINDRICAL PULL, INTERMITTENT
Product details
| Coil Voltage | 12VDC |
| Coil Resistance | 9.3ohm |
| Holding Force - Metric | 34.752N |
| Solenoid Duty Cycle | Intermittent |
| Product Range | - |
| Coil Power Continuous | 16.3W |
| Solenoid Operation | Pull |
Other details
| Brand | GUARDIAN ELECTRIC |
| Part Number | T8X16-I-12D |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Coil Voltage | 12VDC |
| Coil Resistance | 9.3ohm |
| Product Range | - |
| Solenoid Operation | Pull |
Other details
| Brand | GUARDIAN ELECTRIC |
| Part Number | T8X16-I-12D |
| Quantity | Each |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Coil Resistance | 9.3ohm |