
GRAYHILL 86BB2-001 SWITCH KEYPAD 4X4 10mA 24V POLYCARBONATE
Product details
| Panel Cutout Height | 63mm |
| Contact Voltage DC Nom | 24V |
| Panel Cutout Width | 68.58mm |
| Keypad Output | Matrix |
| Keypad Array | 4 x 4 |
| Product Range | 86 Series |
| Contact Current Max | 10mA |
| Housing Material | PC (Polycarbonate) |
| No. of Keys | 16 |
Other details
| Brand | GRAYHILL |
| Part Number | 86BB2-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $86.31
-70%$86.31
$25.89GRAYHILL 86BB2-001 SWITCH KEYPAD 4X4 10mA 24V POLYCARBONATE
Product details
| Panel Cutout Height | 63mm |
| Contact Voltage DC Nom | 24V |
| Panel Cutout Width | 68.58mm |
| Keypad Output | Matrix |
| Keypad Array | 4 x 4 |
| Product Range | 86 Series |
| Contact Current Max | 10mA |
| Housing Material | PC (Polycarbonate) |
| No. of Keys | 16 |
Other details
| Brand | GRAYHILL |
| Part Number | 86BB2-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Panel Cutout Height | 63mm |
| Contact Voltage DC Nom | 24V |
| Panel Cutout Width | 68.58mm |
| Keypad Output | Matrix |
| Keypad Array | 4 x 4 |
| Product Range | 86 Series |
| Contact Current Max | 10mA |
| Housing Material | PC (Polycarbonate) |
| No. of Keys | 16 |
Other details
| Brand | GRAYHILL |
| Part Number | 86BB2-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.