GeoVision Power Adapter for AS2120/1620/IP IP Control Panels
HomeStore
GeoVision GV-POWER ADAPTER Overview
Delivering 12 VDC power, this GEOVISION Power Adapter is an optional power supply for AS2120/1620/IP IP Control Panels.
Items Included
Additional Resources
No additional resources available
GeoVision GV-POWER ADAPTER Specs
Quantity
1
General
Compatibility
GEOVISION AS2120/1620/IP IP Control Panels
Power
Power Source
AC Input
Power I/O
Not Specified by Manufacturer
Center Tip Polarity
Not Specified by Manufacturer
AC Input Power
120 to 230 VAC, 50 / 60 Hz
DC Input Power
12 VDC
Operating Current
3 A
Maximum Power Output
Items Included
Additional Resources
Quantity
1
General
Compatibility
Power
Power Source
AC Input
Power I/O
Center Tip Polarity
AC Input Power
120 to 230 VAC, 50 / 60 Hz
DC Input Power
12 VDC
Operating Current
3 A
Maximum Power Output
Product Information
Shipping & Returns
Description
120 to 230 VAC, 50 / 60 Hz
12 VDC
3 A