
George Risk Industries 100-T-W Product Range:100 Series
Product details
| Product Range | 100 Series |
| Contact Configuration | 1NO |
| Switch Mounting | Screw Mount |
| Contact Current Max | 400mA |
| Switching Voltage Max | 160VDC |
| Switching Power Max | 10W |
| Contact Resistance Max | 0.15ohm |
| Operate AT Min | - |
| Operate AT Max | - |
Other details
| Brand | GEORGE RISK INDUSTRIES |
| Part Number | 100-T-W |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
George Risk Industries 100-T-W Product Range:100 Series
Product details
| Product Range | 100 Series |
| Contact Configuration | 1NO |
| Switch Mounting | Screw Mount |
| Contact Current Max | 400mA |
| Switching Voltage Max | 160VDC |
| Switching Power Max | 10W |
| Contact Resistance Max | 0.15ohm |
| Operate AT Min | - |
| Operate AT Max | - |
Other details
| Brand | GEORGE RISK INDUSTRIES |
| Part Number | 100-T-W |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | 100 Series |
| Contact Configuration | 1NO |
| Switch Mounting | Screw Mount |
| Contact Current Max | 400mA |
| Switching Voltage Max | 160VDC |
| Switching Power Max | 10W |
| Contact Resistance Max | 0.15ohm |
| Operate AT Min | - |
| Operate AT Max | - |
Other details
| Brand | GEORGE RISK INDUSTRIES |
| Part Number | 100-T-W |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.