
Gedore TSN 10/90 Torque Wrench 6.35mm 2-10N-m 185mm
Product details
| Torque Tool Style | Wrench |
| Torque Range ft-lb | 20in-lb to 90in-lb |
| Torque Range N-m | 2N-m to 10N-m |
| Drive Size - Metric | 6.35mm |
| Drive Size - Imperial | 0.25" |
| Overall Length | 185mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | GEDORE |
| Part Number | TSN 10/90 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Original: $532.91
-70%$532.91
$159.87Gedore TSN 10/90 Torque Wrench 6.35mm 2-10N-m 185mm
Product details
| Torque Tool Style | Wrench |
| Torque Range ft-lb | 20in-lb to 90in-lb |
| Torque Range N-m | 2N-m to 10N-m |
| Drive Size - Metric | 6.35mm |
| Drive Size - Imperial | 0.25" |
| Overall Length | 185mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | GEDORE |
| Part Number | TSN 10/90 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Torque Tool Style | Wrench |
| Torque Range ft-lb | 20in-lb to 90in-lb |
| Torque Range N-m | 2N-m to 10N-m |
| Drive Size - Metric | 6.35mm |
| Drive Size - Imperial | 0.25" |
| Overall Length | 185mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | GEDORE |
| Part Number | TSN 10/90 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

