Fujinon Duvo HZK 24-300mm Portable Zoom Lens (ARRI PL)
Fujinon Duvo HZK24-300 Overview
In the Box
- Limited 2-Year Manufacturer Warranty
Additional Resources
Fujinon Duvo HZK24-300Specs
| Sensor Compatibility |
2/3", 1/2", 1/3", Super 35, Full Frame CMOS (16:9)
| Focal Length |
24 to 300mm
With Extender: 36 to 450mm |
| Built-In Extender |
1.5x (Manual)
| Zoom Ratio |
12.5x (Servo)
| Maximum Aperture |
f/2.9
| Macro |
Yes
| Optical Image Stabilization |
No
| Dimensions |
10.6" / 26.9 cm (L)
| Weight |
6.5 lb / 2.9 kg
| Package Weight |
12.55 lb
| Box Dimensions (LxWxH) |
21.5 x 15.7 x 13.7"
In the Box
Additional Resources
Fujinon Duvo HZK24-300Specs
| Sensor Compatibility |
| Focal Length |
24 to 300mm
With Extender: 36 to 450mm |
| Built-In Extender |
1.5x (Manual)
| Zoom Ratio |
12.5x (Servo)
| Maximum Aperture |
f/2.9
| Macro |
Yes
No
| Dimensions |
10.6" / 26.9 cm (L)
| Weight |
6.5 lb / 2.9 kg
| Package Weight |
12.55 lb
| Box Dimensions (LxWxH) |
21.5 x 15.7 x 13.7"
Description
Fujinon Duvo HZK24-300Specs
24 to 300mm
With Extender: 36 to 450mm |
10.6" / 26.9 cm (L)
21.5 x 15.7 x 13.7"