Fortex PTH-0.4RIVET Favorit Rivet Printed Circuit Boards 0.4 mm
HomeStore
  • Inner diameter is 0.4mm, outer diameter is 0.6mm
  • 2.2mm length, 0.9mm head diameter, 0.1mm wall thickness
  • 1000 pieces rivet
Product details
Accessory Type Rivet
For Use With Printed Circuit Boards
Other details
Brand FORTEX
Part Number PTH-0.4RIVET
Quantity Pack of 1000
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • 1000 pieces rivet
Product details
Accessory Type Rivet
Other details
Brand FORTEX
Part Number PTH-0.4RIVET
Quantity Pack of 1000
Description
Part Number PTH-0.4RIVET
Fortex PTH-0.4RIVET Favorit Rivet Printed Circuit Boards 0.4 mm | Tanotis