Epcos B32921C3473M189 Safety Capacitor 47000 pF X2 B32921 Series 305 V PP (Polypropylene)
HomeStore
Product details
Capacitance 47000pF
Suppression Class X2
Product Range B32921 Series
Voltage Rating X 305V
Voltage Rating Y -
Capacitor Dielectric Type PP (Polypropylene)
Capacitance Tolerance ± 20%
dv/dt Rating 475V/µs
Capacitor Case Style -
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 110°C
Automotive Qualification Standard -
RoHS Phthalates Compliant Yes
Other details
Brand EPCOS
Part Number B32921C3473M189
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-71%
Product details
Capacitance 47000pF
Suppression Class X2
Product Range B32921 Series
Voltage Rating X 305V
Voltage Rating Y -
Capacitance Tolerance ± 20%
dv/dt Rating 475V/µs
Capacitor Case Style -
RoHS Phthalates Compliant Yes
Other details
Brand EPCOS
Part Number B32921C3473M189
Quantity Each
Capacitance 47000pF
Voltage Rating X 305V
Capacitance Tolerance ± 20%
dv/dt Rating 475V/µs
Part Number B32921C3473M189
Epcos B32921C3473M189 Safety Capacitor 47000 pF X2 B32921 Series 305 V PP (Polypropylene) | Tanotis