Epcos B32654A6155J000 B32654A6155J000 General Purpose Film Capacitor Metallized PP Radial Box - 2 Pin 1.5 µF ± 5% 250 V 630
HomeStore
  • High pulse strength
  • High contact reliability
  • Very low inductance
  • AEC-Q200 compliant
  • Plastic case (UL 94 V-0), polypropylene (PP)(MKP) dielectric and epoxy resin sealing (UL 94 V-0)
  • Climatic category (IEC 60068-1:2013): 55/100/56
  • Terminals: parallel wire leads, lead-free tinned
Other details
Brand EPCOS
Part Number B32654A6155J000
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • High pulse strength
  • High contact reliability
  • Very low inductance
  • AEC-Q200 compliant
Other details
Brand EPCOS
Part Number B32654A6155J000
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number B32654A6155J000
Epcos B32654A6155J000 B32654A6155J000 General Purpose Film Capacitor Metallized PP Radial Box - 2 Pin 1.5 µF ± 5% 250 V 630 | Tanotis