EATON MOELLER P3-63/I4/SVB Switch Disconnector, 3 Pole, 440 V, 63 A, IP65, Screw, Surface Mount
HomeStore
Product Overview
Product details
Technical Specifications
No. of Poles
3 Pole
Contact Current AC Max
63A
Switch Disconnector Terminal Style
Screw
Approvals / Standards
CE, CSA, IEC, UL
SVHC
To Be Advised
Contact Voltage AC Max
440V
IP / NEMA Rating
IP65
Switch Disconnector Mounting Type
Surface Mount
Product Range
Eaton P3
Other details
Brand EATON MOELLER
Part Number P3-63/I4/SVB
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product Overview
Product details
Technical Specifications
No. of Poles
3 Pole
Contact Current AC Max
63A
Screw
Approvals / Standards
CE, CSA, IEC, UL
SVHC
To Be Advised
Contact Voltage AC Max
440V
IP / NEMA Rating
IP65
Surface Mount
Product Range
Eaton P3
Other details
Brand EATON MOELLER
Part Number P3-63/I4/SVB
Description
3 Pole
63A
440V
Part Number P3-63/I4/SVB
EATON MOELLER P3-63/I4/SVB Switch Disconnector, 3 Pole, 440 V, 63 A, IP65, Screw, Surface Mount | Tanotis