EATON COILTRONICS DR74-151-R Surface Mount Power Inductor, DR Series, 150 µH, 690 mA, 810 mA, Shielded
HomeStore
This is a Surface Mount Power Inductor, DR Series, 150 µH, 690 mA, 810 mA, Shielded product from EATON COILTRONICS with the model number DR74-151-R
Product details
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 690mA
Saturation Current (Isat) 810mA
Power Inductor Case 7.6mm x 7.6mm x 4.35mm
Inductance 150µH
Inductor Construction Shielded
Product Range DR Series
DC Resistance Max -
Packaging Cut Tape
Other details
Brand EATON COILTRONICS
Part Number DR74-151-R
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 690mA
Inductance 150µH
Inductor Construction Shielded
Product Range DR Series
DC Resistance Max -
Packaging Cut Tape
Other details
Brand EATON COILTRONICS
Part Number DR74-151-R
Description
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 690mA
Inductance 150µH
Part Number DR74-151-R
EATON COILTRONICS DR74-151-R Surface Mount Power Inductor, DR Series, 150 µH, 690 mA, 810 mA, Shielded | Tanotis