EATON BUSSMANN SERIES BK/AGC-12-R FUSE, CARTRIDGE, 12A, 6.3X32MM, FAST ACTING
Product details
| Voltage Rating V AC | 32V |
| Fuse Current | 12A |
| Fuse Size Imperial | 1/4" x 1-1/4" |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Product Range | AGC Series |
| Breaking Capacity Current AC | 1kA |
| Fuse Size Metric | 6.3mm x 32mm |
Other details
| Brand | EATON BUSSMANN SERIES |
| Part Number | BK/AGC-12-R |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$0.29EATON BUSSMANN SERIES BK/AGC-12-R FUSE, CARTRIDGE, 12A, 6.3X32MM, FAST ACTING
Product details
| Voltage Rating V AC | 32V |
| Fuse Current | 12A |
| Product Range | AGC Series |
Other details
| Part Number | BK/AGC-12-R |
| Quantity | Each |
| Voltage Rating V AC | 32V |
| Fuse Current | 12A |