Digi International XB3-24Z8ST-J XB3-24Z8ST-J Zigbee Module Xbee 3 2.4 GHz 3.0 SMA Ant TH MT 2.1 V to 3.6
- Digi XBee 3 Zigbee 3.0 module
- Silicon Labs EFR32MG SoC
- RF 250Kbps, serial up to 1Mbps
- ISM 2.4GHz band
- UART, SPI, I2C interface
- Through hole mounting
- RPSMA antenna
- DSSS (Direct Sequence Spread Spectrum)
- Supply voltage of 2.1V to 3.6V
Other details
| Brand | DIGI INTERNATIONAL |
| Part Number | XB3-24Z8ST-J |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
More Images
- Silicon Labs EFR32MG SoC
- ISM 2.4GHz band
- UART, SPI, I2C interface
- Through hole mounting
- RPSMA antenna
Other details
| Brand | DIGI INTERNATIONAL |
| Part Number | XB3-24Z8ST-J |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Description
- ISM 2.4GHz band