CRYDOM CMX60D20 Solid State Relay, CMX Series, DIP, DC Output, SPST-NO, 20 A, 60 VDC, PCB, Through Hole, DC Switch
HomeStore
Product details
Relay Mounting PCB
Control Voltage Max 10VDC
Load Current 20A
Control Voltage Min 3VDC
Product Range CMX Series
Relay Terminals Through Hole
Operating Voltage Min 0VDC
Switching Mode DC Switch
Contact Configuration SPST-NO
Operating Voltage Max 60VDC
Other details
Brand CRYDOM
Part Number CMX60D20
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Relay Mounting PCB
Control Voltage Max 10VDC
Load Current 20A
Control Voltage Min 3VDC
Product Range CMX Series
Relay Terminals Through Hole
Operating Voltage Min 0VDC
Switching Mode DC Switch
Contact Configuration SPST-NO
Operating Voltage Max 60VDC
Other details
Brand CRYDOM
Part Number CMX60D20
Control Voltage Max 10VDC
Load Current 20A
Control Voltage Min 3VDC
Operating Voltage Min 0VDC
Operating Voltage Max 60VDC
Part Number CMX60D20
CRYDOM CMX60D20 Solid State Relay, CMX Series, DIP, DC Output, SPST-NO, 20 A, 60 VDC, PCB, Through Hole, DC Switch | Tanotis