COILCRAFT XAL1510-153MEB Surface Mount Power Inductor, XAL1510 Series, 15 µH, 18 A, 23 A, Shielded, 0.0124 ohm
This is a Surface Mount Power Inductor, XAL1510 Series, 15 µH, 18 A, 23 A, Shielded, 0.0124 ohm product from COILCRAFT with the model number XAL1510-153MEB
Product details
Power Inductor Case 16.2mm x 15.2mm x 10mm
DC Resistance Max 0.0124ohm
Saturation Current (Isat) 23A
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance ± 20%
Product Range XAL1510 Series
RMS Current (Irms) 18A
Inductance 15µH
Inductor Construction Shielded
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number XAL1510-153MEB
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
DC Resistance Max 0.0124ohm
Saturation Current (Isat) 23A
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance ± 20%
Product Range XAL1510 Series
RMS Current (Irms) 18A
Inductance 15µH
Inductor Construction Shielded
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number XAL1510-153MEB
Description
DC Resistance Max 0.0124ohm
Saturation Current (Isat) 23A
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 18A
Inductance 15µH
Part Number XAL1510-153MEB
COILCRAFT XAL1510-153MEB Surface Mount Power Inductor, XAL1510 Series, 15 µH, 18 A, 23 A, Shielded, 0.0124 ohm | Tanotis