COILCRAFT XAL1010-451MED Surface Mount Power Inductor, XAL1010 Series, 450 nH, 53 A, 70.5 A, Shielded, 720 �ohm
Applications
Automotive
Product details
| Power Inductor Case | 11.3mm x 10mm x 10mm |
| DC Resistance Max | 720�ohm |
| Saturation Current (Isat) | 70.5A |
| Packaging | Cut Tape |
| Inductance Tolerance | � 20% |
| Product Range | XAL1010 Series |
| RMS Current (Irms) | 53A |
| Inductance | 450nH |
| Inductor Construction | Shielded |
Other details
| Brand | COILCRAFT |
| Part Number | XAL1010-451MED |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Applications
Automotive
Product details
| Packaging | Cut Tape |
| RMS Current (Irms) | 53A |
| Inductance | 450nH |
Other details
| Brand | COILCRAFT |
Description
| RMS Current (Irms) | 53A |
| Inductance | 450nH |