COILCRAFT SER2915H-103KL Surface Mount Power Inductor, SER2900 Series, 10 µH, 30 A, 18 A, Shielded, 2050 µohm
HomeStore
Applications
Automotive
Product details
Power Inductor Case 27.9mm x 19.8mm x 15.36mm
DC Resistance Max 0.00205ohm
Saturation Current (Isat) 18A
Packaging Each
Inductance Tolerance ± 10%
Product Range SER2900 Series
RMS Current (Irms) 30A
Inductance 10µH
Inductor Construction Shielded
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number SER2915H-103KL
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Applications
Automotive
Product details
DC Resistance Max 0.00205ohm
Saturation Current (Isat) 18A
Packaging Each
Inductance Tolerance ± 10%
Product Range SER2900 Series
RMS Current (Irms) 30A
Inductance 10µH
Inductor Construction Shielded
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number SER2915H-103KL
Description
Saturation Current (Isat) 18A
Inductance Tolerance ± 10%
RMS Current (Irms) 30A
Inductance 10µH
Part Number SER2915H-103KL
COILCRAFT SER2915H-103KL Surface Mount Power Inductor, SER2900 Series, 10 µH, 30 A, 18 A, Shielded, 2050 µohm | Tanotis