COILCRAFT MSS1048-332NLC Surface Mount Power Inductor, MSS1048 Series, 3.3 µH, 7.22 A, 4.62 A, Shielded, 0.01 ohm
HomeStore
Applications
Automotive
Product details
Power Inductor Case 10.2mm x 10mm x 4.8mm
DC Resistance Max 0.01ohm
Saturation Current (Isat) 4.62A
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance ± 30%
Product Range MSS1048 Series
RMS Current (Irms) 7.22A
Inductance 3.3µH
Inductor Construction Shielded
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number MSS1048-332NLC
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Applications
Automotive
Product details
DC Resistance Max 0.01ohm
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance ± 30%
Product Range MSS1048 Series
RMS Current (Irms) 7.22A
Inductance 3.3µH
Inductor Construction Shielded
Other details
Brand COILCRAFT
Part Number MSS1048-332NLC
Description
DC Resistance Max 0.01ohm
Inductance Tolerance ± 30%
RMS Current (Irms) 7.22A
Inductance 3.3µH
Part Number MSS1048-332NLC
COILCRAFT MSS1048-332NLC Surface Mount Power Inductor, MSS1048 Series, 3.3 µH, 7.22 A, 4.62 A, Shielded, 0.01 ohm | Tanotis