CGS - TE CONNECTIVITY THS2515RJ Resistor, Axial Leaded, 15 ohm, 25 W, 550 V, ± 5%, THS Series, Wirewound
HomeStore
This is a Resistor, Axial Leaded, 15 ohm, 25 W, 550 V, ± 5%, THS Series, Wirewound product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number THS2515RJ
Product details
Temperature Coefficient ± 50ppm/°C
Power Rating 25W
Resistor Element Material Wirewound
Resistance 15ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range THS Series
Resistor Terminals Axial Leaded
Voltage Rating 550V
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number THS2515RJ
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 25W
Resistance 15ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range THS Series
Voltage Rating 550V
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number THS2515RJ
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Power Rating 25W
Resistance 15ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Voltage Rating 550V
Part Number THS2515RJ
CGS - TE CONNECTIVITY THS2515RJ Resistor, Axial Leaded, 15 ohm, 25 W, 550 V, ± 5%, THS Series, Wirewound | Tanotis