CGS - TE CONNECTIVITY THS15390RJ Resistor, Axial Leaded, 390 ohm, 15 W, 265 V, � 5%, THS Series, Wirewound
This is a Resistor, Axial Leaded, 390 ohm, 15 W, 265 V, � 5%, THS Series, Wirewound product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number THS15390RJ
Product details
Temperature Coefficient � 30ppm/�C
Power Rating 15W
Resistor Element Material Wirewound
Resistance 390ohm
Resistance Tolerance � 5%
Product Range THS Series
Resistor Terminals Axial Leaded
Voltage Rating 265V
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number THS15390RJ
Product details
Power Rating 15W
Resistance 390ohm
Resistance Tolerance � 5%
Product Range THS Series
Voltage Rating 265V
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number THS15390RJ
Description
Power Rating 15W
Resistance 390ohm
Resistance Tolerance � 5%
Voltage Rating 265V
Part Number THS15390RJ
CGS - TE CONNECTIVITY THS15390RJ Resistor, Axial Leaded, 390 ohm, 15 W, 265 V, � 5%, THS Series, Wirewound | Tanotis