CGS - TE CONNECTIVITY HSA256R8J Resistor, Solder Lug, 6.8 ohm, 25 W, 550 V, ± 5%, HS Series, Wirewound
HomeStore
This is a Resistor, Solder Lug, 6.8 ohm, 25 W, 550 V, ± 5%, HS Series, Wirewound product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number HSA256R8J
Product details
Resistance 6.8ohm
Power Rating 25W
Voltage Rating 550V
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range HS Series
Resistor Element Type Wirewound
Temperature Coefficient ± 50ppm/°C
Resistor Terminals Solder Lug
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSA256R8J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 6.8ohm
Power Rating 25W
Voltage Rating 550V
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range HS Series
Resistor Terminals Solder Lug
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSA256R8J
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Resistance 6.8ohm
Power Rating 25W
Voltage Rating 550V
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number HSA256R8J
CGS - TE CONNECTIVITY HSA256R8J Resistor, Solder Lug, 6.8 ohm, 25 W, 550 V, ± 5%, HS Series, Wirewound | Tanotis