CGS - TE CONNECTIVITY ER5868RJT Through Hole Resistor, 68 ohm, 200 V, Axial Leaded, 7 W, � 5%, ER Series
This is a Through Hole Resistor, 68 ohm, 200 V, Axial Leaded, 7 W, � 5%, ER Series product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number ER5868RJT
Product details
Temperature Coefficient � 60ppm/�C
Power Rating 7W
Resistor Element Material Wirewound
Automotive Qualification Standard -
Resistance 68ohm
Resistance Tolerance � 5%
Product Range ER Series
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 200V
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number ER5868RJT
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 7W
Resistance 68ohm
Resistance Tolerance � 5%
Product Range ER Series
Voltage Rating 200V
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number ER5868RJT
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Power Rating 7W
Resistance 68ohm
Resistance Tolerance � 5%
Voltage Rating 200V
Part Number ER5868RJT
CGS - TE CONNECTIVITY ER5868RJT Through Hole Resistor, 68 ohm, 200 V, Axial Leaded, 7 W, � 5%, ER Series | Tanotis