BOURNS SRR1280-470M INDUCTOR, SHIELDED, 47UH, 2.8A, SMD
HomeStore
This is a INDUCTOR, SHIELDED, 47UH, 2.8A, SMD product from BOURNS with the model number SRR1280-470M
Product details
Power Inductor Case 12.5mm x 12.5mm x 7.5mm
DC Resistance Max 0.08ohm
Saturation Current (Isat) 2.8A
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance � 20%
Product Range SRR1280 Series
RMS Current (Irms) 2.9A
Inductance 47�H
Inductor Construction Shielded
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRR1280-470M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
DC Resistance Max 0.08ohm
Saturation Current (Isat) 2.8A
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance � 20%
Product Range SRR1280 Series
RMS Current (Irms) 2.9A
Inductance 47�H
Inductor Construction Shielded
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRR1280-470M
Description
DC Resistance Max 0.08ohm
Saturation Current (Isat) 2.8A
Inductance Tolerance � 20%
RMS Current (Irms) 2.9A
Part Number SRR1280-470M
BOURNS SRR1280-470M INDUCTOR, SHIELDED, 47UH, 2.8A, SMD | Tanotis