BOURNS SRN6045TA-330M Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200, SRN6045TA Series, 33 µH, 1.8 A, 2.5 A, Semishielded
Product details
| Power Inductor Case | 6mm x 6mm x 4.2mm |
| DC Resistance Max | 0.145ohm |
| Saturation Current (Isat) | 2.5A |
| Packaging | Cut Tape |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Product Range | SRN6045TA Series |
| RMS Current (Irms) | 1.8A |
| Inductance | 33µH |
| Inductor Construction | Semishielded |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | SRN6045TA-330M |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Packaging | Cut Tape |
| RMS Current (Irms) | 1.8A |
| Inductance | 33µH |
Other details
| Brand | BOURNS |
| RMS Current (Irms) | 1.8A |
| Inductance | 33µH |