BOURNS SRF1260A-3R3Y Inductor, Power, Dual, 3.3 µH, 0.0101 ohm, 9.26 A, 12.5mm x 12.5mm x 6mm
HomeStore
Applications
Automotive
Product details
DC Resistance Max - Parallel 0.0101ohm
Saturation Current - Parallel 12.7A
Product Range SRF1260A Series
Coupled Inductor Case 12.5mm x 12.5mm x 6mm
Inductance, Parallel 3.3µH
Packaging Cut Tape
RMS Current - Parallel 9.26A
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRF1260A-3R3Y
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Applications
Automotive
Product details
Product Range SRF1260A Series
Inductance, Parallel 3.3µH
Packaging Cut Tape
RMS Current - Parallel 9.26A
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRF1260A-3R3Y
Product Information
Shipping & Returns
Description
Inductance, Parallel 3.3µH
RMS Current - Parallel 9.26A
Part Number SRF1260A-3R3Y
BOURNS SRF1260A-3R3Y Inductor, Power, Dual, 3.3 µH, 0.0101 ohm, 9.26 A, 12.5mm x 12.5mm x 6mm | Tanotis