BOURNS RJR24FW103R TRIMMER POTENTIOMETER 10KOHM 25TURN PCB
HomeStore
Product details
Track Resistance 10kohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range RJR24 Series
No. of Turns 25Turns
Potentiometer Mounting Through Hole
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
MSL -
Other details
Brand BOURNS
Part Number RJR24FW103R
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Track Resistance 10kohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range RJR24 Series
No. of Turns 25Turns
MSL -
Other details
Brand BOURNS
Part Number RJR24FW103R
Track Resistance 10kohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%