BOURNS PWR221T-30-2R20F Through Hole Current Sense Resistor, AEC-Q200 PWR221T-30 Series, 2.2 ohm, 30 W, ± 1%, TO-220
HomeStore
Product details
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Power Rating 30W
Automotive Qualification Standard AEC-Q200
Resistance 2.2ohm
Resistance Tolerance ± 1%
Resistor Element Type Thick Film
Product Range PWR221T-30 Series
Resistor Case Style TO-220
Other details
Brand BOURNS
Part Number PWR221T-30-2R20F
-70%
Product details
Power Rating 30W
Resistance 2.2ohm
Resistance Tolerance ± 1%
Resistor Case Style TO-220
Other details
Brand BOURNS
Part Number PWR221T-30-2R20F
Power Rating 30W
Resistance 2.2ohm
Resistance Tolerance ± 1%
Part Number PWR221T-30-2R20F
BOURNS PWR221T-30-2R20F Through Hole Current Sense Resistor, AEC-Q200 PWR221T-30 Series, 2.2 ohm, 30 W, ± 1%, TO-220 | Tanotis