BOURNS 4816P-T01-471LF Fixed Network Resistor, 470 ohm, 50 V, 8 Elements, Isolated, SOIC, 160 mW
This is a Fixed Network Resistor, 470 ohm, 50 V, 8 Elements, Isolated, SOIC, 160 mW product from BOURNS with the model number 4816P-T01-471LF
Product details
Resistance 470ohm
Resistor Case Style SOIC
Voltage Rating 50V
No. of Pins 16Pins
Resistance Tolerance � 2%
Product Range 4816P Series
Automotive Qualification Standard AEC-Q200
Power Rating per Element 160mW
Temperature Coefficient � 100ppm/�C
Network Circuit Type Isolated
No. of Elements 8Elements
Other details
Brand BOURNS
Part Number 4816P-T01-471LF
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 470ohm
Resistor Case Style SOIC
Voltage Rating 50V
No. of Pins 16Pins
Resistance Tolerance � 2%
Product Range 4816P Series
Power Rating per Element 160mW
Network Circuit Type Isolated
No. of Elements 8Elements
Other details
Brand BOURNS
Part Number 4816P-T01-471LF
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Resistance 470ohm
Voltage Rating 50V
No. of Pins 16Pins
Resistance Tolerance � 2%
Power Rating per Element 160mW
Part Number 4816P-T01-471LF
BOURNS 4816P-T01-471LF Fixed Network Resistor, 470 ohm, 50 V, 8 Elements, Isolated, SOIC, 160 mW | Tanotis