BOURNS 4609X-101-101LF Fixed Network Resistor, 100 ohm, 100 V, 8 Elements, Bussed, SIP, 200 mW
HomeStore
  • Resistance value ranges from 10 ohm to 10Mohm
  • Tolerance and power rating is based on network circuits
  • Operating voltage of 100V
  • Temperature coefficient is �100ppm/�C and �250ppm/�C available
Product details
Resistance 100ohm
Resistor Case Style SIP
Voltage Rating 100V
No. of Pins 9Pins
Resistance Tolerance � 2%
Product Range 4609X Series
Automotive Qualification Standard -
Power Rating per Element 200mW
Temperature Coefficient � 100ppm/�C
Network Circuit Type Bussed
No. of Elements 8Elements
Other details
Brand BOURNS
Part Number 4609X-101-101LF
-70%
  • Operating voltage of 100V
Product details
Resistance 100ohm
Resistor Case Style SIP
Voltage Rating 100V
No. of Pins 9Pins
Resistance Tolerance � 2%
Product Range 4609X Series
Power Rating per Element 200mW
Network Circuit Type Bussed
No. of Elements 8Elements
Other details
Brand BOURNS
Part Number 4609X-101-101LF
Description
  • Operating voltage of 100V
Resistance 100ohm
Voltage Rating 100V
No. of Pins 9Pins
Resistance Tolerance � 2%
Power Rating per Element 200mW
Part Number 4609X-101-101LF
BOURNS 4609X-101-101LF Fixed Network Resistor, 100 ohm, 100 V, 8 Elements, Bussed, SIP, 200 mW | Tanotis