BOURNS 3362S-1-103LF Trimmer Potentiometer, 10 kohm, 500 mW, ± 10%, Trimpot 3362 Series, 1 Turns, Through Hole
Product details
| Track Resistance | 10kohm |
| Power Rating | 500mW |
| Resistance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | Trimpot 3362 Series |
| No. of Turns | 1Turns |
| Potentiometer Mounting | Through Hole |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q200 |
| MSL | - |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | 3362S-1-103LF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
Product details
| Track Resistance | 10kohm |
| Power Rating | 500mW |
| No. of Turns | 1Turns |
| MSL | - |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
| Track Resistance | 10kohm |
| Power Rating | 500mW |