BOURNS 3296Z-1-502LF Trimmer Potentiometer, 5 kohm, 500 mW, ± 10%, 25 Turns, Through Hole
HomeStore
This is a Trimmer Potentiometer, 5 kohm, 500 mW, ± 10%, 25 Turns, Through Hole product from BOURNS with the model number 3296Z-1-502LF
Product details
Track Resistance 5kohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range -
No. of Turns 25Turns
Potentiometer Mounting Through Hole
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Brand BOURNS
Part Number 3296Z-1-502LF
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Track Resistance 5kohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range -
No. of Turns 25Turns
Brand BOURNS
Part Number 3296Z-1-502LF
Description
Track Resistance 5kohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Part Number 3296Z-1-502LF
BOURNS 3296Z-1-502LF Trimmer Potentiometer, 5 kohm, 500 mW, ± 10%, 25 Turns, Through Hole | Tanotis