BOURNS 3269W-1-104LF Trimmer Potentiometer, 100 kohm, 250 mW, � 10%, Trimpot 3269 Series, 12 Turns, Surface Mount Device
Product details
| Resistance Tolerance | � 10% |
| Product Range | Trimpot 3269 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | � 100ppm/�C |
| No. of Turns | 12Turns |
| Potentiometer Mounting | Surface Mount Device |
| Power Rating | 250mW |
| Track Resistance | 100kohm |
| MSL | MSL 2 - 1 year |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | 3269W-1-104LF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
Product details
| No. of Turns | 12Turns |
| Power Rating | 250mW |
| Track Resistance | 100kohm |
| MSL | MSL 2 - 1 year |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
| Power Rating | 250mW |
| Track Resistance | 100kohm |