BOURNS 3224J-1-204E Trimmer Potentiometer, 200 kohm, 250 mW, ± 10%, Trimpot 3224 Series, 12 Turns, Surface Mount Device
Product details
| Track Resistance | 200kohm |
| Power Rating | 250mW |
| Resistance Tolerance | ± 10% |
| Product Range | Trimpot 3224 Series |
| No. of Turns | 12Turns |
| Potentiometer Mounting | Surface Mount Device |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | 3224J-1-204E |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
Product details
| Track Resistance | 200kohm |
| Power Rating | 250mW |
| No. of Turns | 12Turns |
| MSL | - |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | 3224J-1-204E |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
| Track Resistance | 200kohm |
| Power Rating | 250mW |