BALLUFF BESM12MI-PSC20B-BV03 Inductive Proximity Sensor, Cylindrical, BES Series, M12, Flush, 2 mm, PNP, 12 V to 30 V, Pre-Wired
Product details
| Sensing Range Max | 2mm |
| Thread Size - Metric | M12 |
| Sensor Output | PNP |
| Supply Voltage DC Min | 12V |
| Supply Voltage DC Max | 30V |
| Product Range | BESM12MI-PSC20B-BV03 |
Other details
| Brand | BALLUFF |
| Part Number | BESM12MI-PSC20B-BV03 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Sensing Range Max | 2mm |
| Thread Size - Metric | M12 |
| Sensor Output | PNP |
Other details
| Brand | BALLUFF |
| Quantity | Each |
| Sensing Range Max | 2mm |