Auray PS-12V-US 12V Power Supply for M-LED18-DK LED Light
HomeStore
  • For Auray M-LED18-DK LED Light
  • Replaces Worn or Broken Power Supply
  • 12 VDC Output Voltage
  • DC Connector
The Auray PS-12V-US is a 12V power supply designed to replace the worn or broken power supply for your Auray M-LED18-DK desktop music light. It accepts input voltage from 100 to 240 VAC at 50/60 Hz, and outputs 12 VDC. The 2.5 x 5.5mm DC connector ensures proper hookup to your compatible Auray LED light.
UPC: 847628015067
In the Box
  • Limited 1-Year Warranty
  • Auray PS-12V-US specs
    Connector 0.1 x 0.2" / 2.5 x 5.5 mm DC connector
    Output Voltage 12 VDC
    Ampere 0.5 A
    Input Voltage Range 100 to 240 VAC, 50/60 Hz, 0.2 A maximum
    Dimensions (H x W x D) 2.3 x 1.0 x 1.5" / 5.7 x 2.5 x 3.8 cm
    Weight 2.6 oz / 72.6 g
    Packaging Info
    Package Weight 0.2 lb
    Box Dimensions (LxWxH) 3.3 x 2.9 x 1.8"
    More Images
    Auray PS-12V-US 12V Power Supply for M-LED18-DK LED Light - Image 2
    Auray PS-12V-US 12V Power Supply for M-LED18-DK LED Light - Image 3
    • 12 VDC Output Voltage
    • DC Connector
    UPC: 847628015067
    In the Box
  • Limited 1-Year Warranty
  • Auray PS-12V-US specs
    Output Voltage 12 VDC
    Ampere 0.5 A
    Weight 2.6 oz / 72.6 g
    Packaging Info
    Package Weight 0.2 lb
    Product Information
    Shipping & Returns
    Description
    • 12 VDC Output Voltage
    Output Voltage 12 VDC
    Ampere 0.5 A
    Auray PS-12V-US 12V Power Supply for M-LED18-DK LED Light | Tanotis