ARCOLECTRIC C1250APBB-085W SWITCH, ROCKER, DPST, 10A, 250VAC, BLACK
HomeStore
This is a SWITCH, ROCKER, DPST, 10A, 250VAC, BLACK product from ARCOLECTRIC with the model number C1250APBB-085W
Product details
Contact Voltage DC Nom 30V
Illumination Non Illuminated
Switch Operation On-Off
Contact Voltage AC Nom 250V
Switch Mounting Panel
Contact Configuration DPST
Product Range -
Contact Current Max 10A
Actuator / Cap Colour Black
Other details
Brand ARCOLECTRIC
Part Number C1250APBB-085W
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Contact Voltage DC Nom 30V
Illumination Non Illuminated
Switch Operation On-Off
Contact Voltage AC Nom 250V
Switch Mounting Panel
Contact Configuration DPST
Product Range -
Contact Current Max 10A
Actuator / Cap Colour Black
Other details
Brand ARCOLECTRIC
Part Number C1250APBB-085W
Description
Contact Voltage DC Nom 30V
Contact Voltage AC Nom 250V
Contact Current Max 10A
Part Number C1250APBB-085W
ARCOLECTRIC C1250APBB-085W SWITCH, ROCKER, DPST, 10A, 250VAC, BLACK | Tanotis