APEM Q8R1CXXY12E LED Panel Mount Indicator, Yellow, 12 VDC, 8 mm, 20 mA, 50 mcd, IP67
HomeStore
This is a LED Panel Mount Indicator, Yellow, 12 VDC, 8 mm, 20 mA, 50 mcd, IP67 product from APEM with the model number Q8R1CXXY12E
Product details
LED Colour Yellow
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 8mm
Forward Current If 20mA
Luminous Intensity 50mcd
IP / NEMA Rating IP67
Packaging Each
Product Range Q Series
Other details
Brand APEM
Part Number Q8R1CXXY12E
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
LED Colour Yellow
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 8mm
Forward Current If 20mA
Luminous Intensity 50mcd
IP / NEMA Rating IP67
Packaging Each
Product Range Q Series
Other details
Brand APEM
Part Number Q8R1CXXY12E
Description
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 8mm
Forward Current If 20mA
Part Number Q8R1CXXY12E
APEM Q8R1CXXY12E LED Panel Mount Indicator, Yellow, 12 VDC, 8 mm, 20 mA, 50 mcd, IP67 | Tanotis