APEM Q8P1BXXHR220E LED Panel Mount Indicator, Red, 220 VAC, 8 mm, 20 mA, 6 cd, IP67
HomeStore
This is a LED Panel Mount Indicator, Red, 220 VAC, 8 mm, 20 mA, 6 cd, IP67 product from APEM with the model number Q8P1BXXHR220E
Product details
LED Colour Red
Operating Voltage 220VAC
Mounting Hole Dia 8mm
Forward Current If 20mA
Luminous Intensity 6cd
IP / NEMA Rating IP67
Packaging Each
Product Range Q Series
Other details
Brand APEM
Part Number Q8P1BXXHR220E
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
LED Colour Red
Operating Voltage 220VAC
Mounting Hole Dia 8mm
Forward Current If 20mA
Luminous Intensity 6cd
IP / NEMA Rating IP67
Packaging Each
Product Range Q Series
Other details
Brand APEM
Part Number Q8P1BXXHR220E
Description
Operating Voltage 220VAC
Mounting Hole Dia 8mm
Forward Current If 20mA
Part Number Q8P1BXXHR220E
APEM Q8P1BXXHR220E LED Panel Mount Indicator, Red, 220 VAC, 8 mm, 20 mA, 6 cd, IP67 | Tanotis