APEM Q12P1CXXHY24E LED Panel Mount Indicator, Yellow, 24 VDC, 12 mm, 20 mA, 1.6 cd, IP67
Product details
| LED Colour | Yellow |
| Forward Current If | 20mA |
| Operating Voltage | 24VDC |
| Mounting Hole Dia | 12mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | Q12 Series |
| Luminous Intensity | 1.6cd |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | Q12P1CXXHY24E |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| LED Colour | Yellow |
| Forward Current If | 20mA |
| Operating Voltage | 24VDC |
| Mounting Hole Dia | 12mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | Q12 Series |
| Luminous Intensity | 1.6cd |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
Other details
| Brand | APEM |
| Quantity | Each |
| Forward Current If | 20mA |
| Operating Voltage | 24VDC |
| Mounting Hole Dia | 12mm |