AMD XILINX XC7A50T-1CSG325I FPGA, Artix-7, MMCM, PLL, 150 I/O's, 464 MHz, 52160 Cells, 950 mV to 1.05 V, CSBGA-325, NCNR Non-Cancellable and Non-Returnable (NCNR)
HomeStore
Footnotes
Warnings
Product details
No. of Macrocells: 52160Macrocells
No. of Pins: 325Pins
Total RAM Bits: 2700Kbit
No. of I/O's: 150I/O's
Core Supply Voltage Min: 950mV
Core Supply Voltage Max: 1.05V
I/O Supply Voltage: 3.3V
Operating Frequency Max: 464MHz
Other details
Brand AMD XILINX
Part Number XC7A50T-1CSG325I
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Footnotes
Warnings
Product details
No. of Pins: 325Pins
Total RAM Bits: 2700Kbit
No. of I/O's: 150I/O's
Core Supply Voltage Min: 950mV
Core Supply Voltage Max: 1.05V
I/O Supply Voltage: 3.3V
Other details
Brand AMD XILINX
Part Number XC7A50T-1CSG325I
Description
No. of Pins: 325Pins
Core Supply Voltage Min: 950mV
Core Supply Voltage Max: 1.05V
I/O Supply Voltage: 3.3V
Part Number XC7A50T-1CSG325I
AMD XILINX XC7A50T-1CSG325I FPGA, Artix-7, MMCM, PLL, 150 I/O's, 464 MHz, 52160 Cells, 950 mV to 1.05 V, CSBGA-325, NCNR Non-Cancellable and Non-Returnable (NCNR) | Tanotis