ABL HEATSINKS 350AB1500B Heat Sink, 0.74 °C/W, 50 mm, 125 mm, 150 mm
Product details
| Packages Cooled | - |
| Thermal Resistance | 0.74°C/W |
| External Height - Metric | 50mm |
| External Width - Metric | 125mm |
| External Length - Metric | 150mm |
| External Diameter - Metric | - |
| Heat Sink Material | Aluminium |
| External Height - Imperial | 1.97" |
| External Width - Imperial | 4.92" |
| External Length - Imperial | 5.91" |
| External Diameter - Imperial | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ABL HEATSINKS |
| Part Number | 350AB1500B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$10.98ABL HEATSINKS 350AB1500B Heat Sink, 0.74 °C/W, 50 mm, 125 mm, 150 mm
Product details
| Packages Cooled | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | ABL HEATSINKS |
| Part Number | 350AB1500B |
| Quantity | Each |