ABB PSR37-600-70 - 37A Softstarter 3-PH 22KW 208-600VAC
HomeStore
This is a PSR37-600-70 - 37A SOFTSTARTER , 3-PH, 37A, 22KW, 208-600VAC product from ABB with the model number PSR37-600-70 - 37A
Product details
Supply Voltage Min 208VAC
Supply Voltage Max 600VAC
No. of Phases Three Phase
Power Rating 22kW
Current Rating 37A
Product Range PSR Series
Other details
Brand ABB
Part Number PSR37-600-70 - 37A
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Supply Voltage Min 208VAC
Supply Voltage Max 600VAC
No. of Phases Three Phase
Power Rating 22kW
Current Rating 37A
Product Range PSR Series
Other details
Brand ABB
Part Number PSR37-600-70 - 37A
Description
Supply Voltage Min 208VAC
Supply Voltage Max 600VAC
Power Rating 22kW
Current Rating 37A
Part Number PSR37-600-70 - 37A
ABB PSR37-600-70 - 37A Softstarter 3-PH 22KW 208-600VAC | Tanotis