4ms Power Brick (90W)
4ms POWERBRICK90W Overview
This 90W Power Brick from 4ms is made for powering 4ms Pods and Row Power modules. The power brick supports worldwide power from 100 to 240 VAC at 50/60 Hz delivering between 15 and 20 VDC output at 90W. The DC output features a 5.5mm center positive barrel connector with a 2.1mm inner diameter.
In the Box
- 4ms Power Brick (90W)
- Limited 1-Year Manufacturer Warranty
4ms POWERBRICK90W Specs
| AC Input Power |
100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz
| Output Voltage |
20 VDC
| Number of Connections |
1 x IEC Male
| AC Input Power |
100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz
| Output Voltage |
20 VDC
| Environmental Protection |
No
| Number of Connections |
1 x IEC Male
| Package Weight |
1.035 lb
| Box Dimensions (LxWxH) |
7.5 x 4.85 x 2.2"
$15.944ms Power Brick (90W)
4ms POWERBRICK90W Overview
In the Box
- 4ms Power Brick (90W)
4ms POWERBRICK90W Specs
100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz
20 VDC
100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz
20 VDC
| Environmental Protection |
No
| Package Weight |
1.035 lb
| Box Dimensions (LxWxH) |
7.5 x 4.85 x 2.2"
Description
4ms POWERBRICK90W Overview
- 4ms Power Brick (90W)
4ms POWERBRICK90W Specs
100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz
20 VDC
100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz
20 VDC
7.5 x 4.85 x 2.2"